Ноутбуки з Америки
На українському ринку Refurbished як категорія користувальницької техніки тільки починає свій шлях. У Європі та США ref-техніка вже давно присутня на прилавках магазинів і покупці прекрасно розуміють що це і коли варто її купувати, а коли - ні.
Дослівно Refurbished означає "відновлений" або "оновлений". Це техніка, яка пройшла через канали дистрибуції виробника більше одного разу. Тобто, товар повернувся від продавця до виробника і потім знову надійшов у продаж. Причин, за якими техніка робить такий маршрут досить багато. Основні з них:
- Брак партії.
- Техніка б/у, повернута виробнику з різних причин. Це можуть бути і програми обміну старої техніки на нову (як у Apple), і повернення товару покупцем через "не сподобався, не підійшов", а також повернення через заводський брак, який не зміг усунути сервіс.
- Товар з неповною комплектацією. Такий повертається виробнику для доукоплектування.
- Товар, який довго перебував на складах і вимагає повторної перевірки.
- Товар, який отримав пошкодження під час транспортування.
- Техніка, яка використовувалася як демонстраційна і через це втратила товарні якості.
При поверненні вироба на завод виробника, останній доводить техніку до стану нової, повторно тестує її та знову відправляє в продаж. Тільки вже з позначкою refurbished ("factory refurbished", "remanufactured", "renew program" та ін.).
За фактом така техніка нічим не відрізняється від нової. Хіба що можуть бути спеціальні позначки про те, що конкретний екземпляр є відновленим (дизайн упаковки, напис в специфікації, маркування на платах і т.п.).
Варто розуміти, що refurbished - це не б/у техніка. Вона все-таки ближче до нової, навіть майже як нова: запечатана в заводську упаковку, опломбована, на ній не залишилось залишків експлуатації (як на б/у). Тільки дуже рідко все-таки можуть бути присутніми дрібні косметичні дефекти (наприклад, биті пікселі в межах норми).
І головне питання - власне заради чого покупці і приділяють увагу ref-техніці - ціна. Вона нижче, ніж за новий виріб. Але не варто чекати зниження вартості в рази. Якщо ви бачите, що на відновлений девайс ціна нижче, ніж на новий в 2 рази, найімовірніше - це б/у екземпляр. Будьте уважні!
Варто купувати відновлену техніку чи ні? Будь це refurbished iPhone або ігрова відеокарта, перш за все варто розуміти, що Ви купуєте нову техніку, яка пройшла повторно частину циклу виробництва (перезбірка, тех.контроль, тестування, упаковка). Таким чином, вона повністю відповідає сертифікації і виробник дає на неї офіційну гарантію. У Рефах НЕ вмикань брак. І ймовірність його не вище, ніж в нових виробах. Так що, якщо ціна на такий товар для Вас здається більш привабливою - чому б не купити? Головне, щоб продавець попереджав, що це дійсно ref-техніка. А також остерігайтеся ref-ів з невиправдано низькою ціною. Пам'ятайте, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.